Vauhtia, romantiikkaa ja rock & rollia Raaseporin kesäteatterissa
All Shook Up on Elvis Presleyn klassikoiden ympärille rakennettu hurmaava, ’50 -luvun jukebox-musikaali.
2.5.2022
All Shook Up vie meidät 50-luvulle
Alkuperäinen All Shook Up -musikaali sai ensi-iltansa Broadwaylla 2005. Sen on kirjoittanut Joe DiPietro. Musikaali kertoo pikkukaupunkiin moottoripyörällä saapuvasta muukalaisesta, joka saa kitarallaan kaupungin sekaisin. Näytelmän inspiraationa on ollut Elvis Presleyn musiikki sekä William Shakespearen Loppiaisaatto-komedia. Musikaalin ohjaa Riddo Ridbeg. Esityskieli on ruotsi mutta kaikki laulut esitetään englanniksi.
Varuboden-Oslan asiakasomistajanäytökset: lauantai 2.7. ja sunnuntai 3.7. klo 16. Liput vain á 15 euroa. Varaukset vain kesäteatterin kansliasta info@raseborg.org, puh. 019 241 5035 (ark. 9–16).
S-Etukorttialennus 1-5 €/lippu 10 ensimmäiseen esitykseen, 30.6.–19.7. Etu koskee 2 aikuista/S-Etukortti ja perheen kaikkia lapsia. Liput ovat varattavissa osoitteessa www.netticket.fi